przygotowanie do matury
Matura 2022 – kiedy matura, jak się przygotować do egzaminu?

Matura 2022 – kiedy matura, jak się przygotować do egzaminu?

Choć żartownisie zwykli mawiać, że matura to bzdura, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Egzamin dojrzałości jest niezwykle istotny i zdają sobie z tego sprawę wszyscy ci, którzy marzą o dostaniu się na wymarzony kierunek studiów. Nieodłącznym elementem egzaminu są pytania o to, czy przygotowanie do matury z pomocami naukowymi może być skuteczne, a jednocześnie “bezbolesne” i wymagające jak najmniejszego wysiłku. Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i znajduje się poniżej.

Matura – jak zdać? Czy istnieje sposób na łatwe i skuteczne przygotowanie do matury?

Pierwszym, a jednocześnie najważniejszym elementem przygotowań maturalnych jest ich odpowiednie planowanie. To coś, czego wielu maturzystów nie uwzględnia przed przystąpieniem do powtórki materiału. Warto więc uporządkować naukę i ustalić harmonogram, np. z podziałem na dni tygodnia, przypisując do nich konkretny przedmiot.

Matura bez nauki? Książki ułatwiające przygotowanie do matury

Egzamin dojrzałości, jak i samo przygotowanie do matury jest często dość stresujące, a to niekorzystnie wpływa na osiągane przez maturzystów rezultaty. Jeśli chodzi o to, jak się uczyć do matury, to doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju repetytoria i podręczniki. Niezależnie od tego, czy podchodzimy do egzaminu w zakresie podstawowym, czy rozszerzonym, proponowane książki do matury znanych i cenionych wydawnictw ułatwiają  zadanie.

Matura bez problemu zaraz po liceum i po latach

Matury z matematyki, języka polskiego czy biologii nie muszą być trudne, kiedy skorzystamy ze wspomnianych propozycji wydawnictw. Wśród liderów sprzedaży tego typu podręczników maturalnych są niezmiennie Wydawnictwo Greg z serią “Repetytorium maturzysty” czy “Vademecum Matura 2021”. Swoje propozycje dla maturzystów ma także wydawnictwo Nowa Era. Podręczniki serii “Teraz matura” to kompletna powtórka i szansa na usystematyzowanie materiału niezbędnego do tego, aby pewnie podejść do egzaminu dojrzałości. Repetytoria i inne podręczniki są doskonałą szansą do tego, aby rozpocząć przygotowania na własną rękę, co sprawdzi się szczególnie w przypadku osób podchodzących do matury po latach.

Kiedy matura 2022? Czasu zostało sporo, ale przygotowania warto zacząć już teraz

Matury zaplanowane zostały na termin od 4 do 23 maja w terminie głównym, natomiast sesje dodatkowe będą miały miejsce od 1 do 15 czerwca 2022 roku. Egzamin poprawkowy odbędzie się 23 sierpnia.